Advert

KARADENİZ’E YAGMUR UYARISI!

Meteoroloji, bu gece saatlerinden itibaren Karadeniz kıyı kesimlerinin sağanak yağış etkisi altına gireceğini açıkladı.

KARADENİZ’E YAGMUR UYARISI!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi, Karadeniz kıyı kesimlerinde beklenen kuvvetli yağışlara karşı uyarı yaptı.

YAĞMUR, SAĞANAK VE YER YER KAR
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Analiz ve Tahmin Merkezinden yapılan açıklamada bu gece saatlerinden itibaren Karadeniz kıyı kesimlerinde sağanak yağış uyarısı yaptı. Yapılan uyarıda şöyle denildi:

“Karadeniz Bölgesi’nde beklenen yağışların; bu akşam saatlerinden itibaren Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli (21-50 kg/m2), gece saatlerinden itibaren Orta Karadeniz kıyılarında kuvvetli yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2), yarın (10 Kasım 2021 Çarşamba) sabah saatlerinde itibaren Doğu Karadeniz kıyılarında çok kuvvetli yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in rakımı 800 metre üzerindeki yerlerinde kuvvetli yer yer yoğun (10-25 cm) kar şeklinde olması bekleniyor. Kuvvetli yağışların 10 Kasım 2021 Çarşamba akşam saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Sel, su baskını, heyelan, kar yağışı alan yerlerde buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX