Advert

YAKAKENT’TE 11 KASIM "MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ" ETKİNLİĞİ YAPILDI

Yakakent Orman İşletme Şefliği tarafından Yakakent Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde düzenlenen fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi.

YAKAKENT’TE 11 KASIM

Düzenlenen etkinliğe Yakakent Kaymakamı Abdussamed Kılıç, Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, İlçe Emniyet Amiri Dursun Çiçek, İlçe Jandarma Komutanı J. Ast. Kd. Bçvş Yasin Alper Aksu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çiçek, Yakakent Orman İşletme Şefi Burak Yayla, Daire amirleri, Okul Müdürleri ve Öğrenciler katıldı.

Milli Ağaçlandırma Günü 2019 yılından bu yana kutlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medyadan gelen ''Ağaç Dikme Bayramı'' fikrini dikkate alarak 11 Kasım gününü Milli Ağaçlandırma Günü ilan etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Ağaçlandırma Günü hakkında 2019 yılında genelge yayımlandı. Genelgede 11 Kasım'ı "Milli Ağaçlandırma Günü" olarak ilan ettiklerini belirten Erdoğan şu ifadelere yer erdi: "Ekonomik, ekolojik ve sosyal açıdan büyük öneme sahip olan ormanlarımızı korumak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesillerimiz için yurdumuzu daha sağlıklı ve yaşanabilir kılmak amacıyla; milletimizin de desteği ile her yıl 11 Kasım gününün 'Milli Ağaçlandırma Günü' olarak kutlanması uygun görülmüştür.’’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kararının ardından Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü'nün koordinasyonunda başlatılan “Geleceğe Nefes” kampanyası 2020 yılında da devam etti. 2020 yılı Geleceğe Nefes kampanyası kapsamında 81 il ve 922 ilçede ağaç dikimi yapıldı. Geçen yıl ilk defa Azerbaycan, Bosna Hersek, Malta, Kosova, Senegal, Kazakistan ve Ukrayna gibi yaklaşık 30 ülke Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Yakakent Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde fidan dikimi yaptı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX