Advert

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE KOORDİNASYON TOPLANDI

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı'nın başkanlığında Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Samsun Barosu Başkanı Av. Pınar Gürsel Yıldıran, kamu kurumlarının yöneticil

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE KOORDİNASYON TOPLANDI

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı'nın başkanlığında Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Samsun Barosu Başkanı Av. Pınar Gürsel Yıldıran, kamu kurumlarının yöneticileri ve STK temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Şiddeti bir bütün olarak değerlendirip toplumsal bilinç ve duyarlılığın artırılması ile geleceğimiz olan gençlere sevgi, saygı ve hoşgörüyü küçük yaşlardan itibaren aşılamamız halinde başarının mümkün olabileceğini vurgulayan Sayın Valimiz, 'İlimizde de Valiliğimiz koordinasyonunda, ilgili kamu kurumlarımız ve STK'lerimiz ile birlikte ailenin ve toplumun temelini oluşturan kadınlara yönelik şiddet ve istismar olaylarının önlenmesi için gayretli çalışmalarımız devam etmektedir. İnsan sevgisini temel alan medeniyetimiz ve kültürümüz, kadın erkek demeden en büyük değeri hayata ve insana verir. Bu nedenle hayatımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, sevginin, şefkatin ve özverinin simgesi olan kadınlarımıza yönelik şiddet ve ayrımcılığı asla kabul etmiyoruz. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde yapılacak faaliyet, çalışma ve bilgilendirmelerin, kadınlarımızın sorunlarının çözülmesine yönelik adımlara vesile olacağına inanıyorum.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX