Yakakent Haber

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Yakakent Haber

ÇOK OKUNANLAR

Yakakent Haber
CHP'den 'Her Aileye 600 TL'
CHP'den 'Her Aileye 600 TL'

Tarih 08 Şubat 2011, 00:39 Editör Mustafa KAHYA

Hurşit Güneş, Haziran Ayında Yapılacak Genel Seçimde Kendilerini İktidara Taşıyacak Silahın 'Aile Sigortası' Adını Verdikleri Her Aileye 600 Tl Verilmesi Olduğunu Söyledi.

CHP'nin Seçim Kampanyasındaki İktidar Kozu 'Her Aileye 600 Tl' Olacak
Hurşit Güneş, Haziran Ayında Yapılacak Genel Seçimde Kendilerini İktidara Taşıyacak Silahın 'Aile Sigortası' Adını Verdikleri Her Aileye 600 Tl Verilmesi Olduğunu Söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş, haziran ayında yapılacak genel seçimde kendilerini iktidara taşıyacak silahın 'Aile Sigortası' adını verdikleri her aileye 600 TL verilmesi olduğunu söyledi. Güneş, "Bu silah çok önemli bir silah. Bu silah bizi iktidara taşıyabilecek bir silahtır." dedi. Samsun İl Başkanlığı binasında parti genel merkezinde yürütülen Seçim hazırlıklarına ilişkin çalışmalar hakkında bilgi veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş, partisinin yoksul kesimlerden daha az oy aldığını, yeni politikaları sayesinde bu eksikliği onaracaklarını savundu.

Gelişmekte olan ülkelerin ve sosyal demokrat oluşumların, sosyal devletin sıkıntıda olan vatandaşlara yaptığı sosyal yardımları vaatlari arasına aldığını ve politikanın içine sorarak iktidara ulaştıklarını ifade eden Güneş, "Gelişmekte olan ülkeler ve sosyal demokrat siyasal oluşumlar, bu refah seviyesini sosyal devletin sıkıntıda olan vatandaşlara yaptığı sosyal yardımları vaatlari arasına alarak, politikanın içine sorarak iktidara ulaştılar. Bunun Latin
Amerika'da iki tane yakın örneğini biliyoruz. Yani bilinen örnekleri var; bunlardan bir tanesi Brezilya, diğeri Venezulla'dır. Bu yöntem ile iktidara geldiler. Avrupa'nın sosyal demokrat partilerinin de sosyal devleti kurarak, uzun yıllar iktidarda kaldığını biliyoruz. Dolayısıyla bizim de yeniden refah seviyesini, sosyal devleti kurmamız son derece önemli. Kaldı ki CHP yoksul kesimlerden daha az oy alıyor. Bu politikamız, bu eksikliği onaracak gibi gözüküyor.' diye konuştu. Partisinin, Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde düşük oy aldığını hatırlatan Hurşit Güneş, yine bu politika ile yoksul olan Kürt kökenli vatandaşlardan daha fazla oy alacaklarını düşündüklerini söyledi. Güneş, "Bu refah devletinin yeniden kurulması, inşası son derece önemli. Çeşitli senaryolarla bunun hesaplarını yaptık. Yani yoksulluk oranını ne kadar tutarsak, bütçeye ne kadar yük getirir, bunun hesabı yapıldı. Burada bütçeye olağanüstü bir yük doğmuyor. Çeşitli kamu kuruluşlarından yapılan farklı sosyal yardımları birarada birleştirerek ve bir miktar da fonu yükselterek çok daha etkin sosyal yardım programını 'Aile Sigortası' ile başlatabiliyoruz. Tabi bunu zaman içinde yükseltebiliriz ama o bütçeye yük getirir. Biz şimdilik yaptığımız hesap doğrultusunda bunu bütçeleştirdiğimiz zaman çok önemli bir bütçe hasarı ortaya çıkmıyor." şeklinde konuştu. Hazırladıkları ekonomik programlarla işsizliği azaltacaklarını savunan Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü: "Temel ekonomi politikamız sadece enflasyonu azaltmak üzerine değil, farklı bir büyüme stratejisi ile işsizlik oranını düşürmektir. Parti programımızda yer aldığı gibi işsizliği, bir Seçim dönemi içinde yüzde 6'ya kadar düşürmeyi planlıyoruz. Her yıl 950 bin kişiye iş bulma hedefimiz var. Bu çok önemli bir hedeftir, çok umut vaad eden bir hedeftir. Somut ve hesaplanmış bir hedeftir. Bunu yaptığımız takdirde zaman içinde hem işsizlik sigortasına ödediğimiz paylar azalacaktır, hem de aile sigortasına ödememiz gereken paylar azalacaktır. Çünkü işsiz olan bir insan yoksuldur. İş sağlarsak o zaman aile sigortası ödeme yükümlülüğümüz de zaman içinde düşecektir. Dolayısıyla CHP'nin ekonomik programı son derece mantıklı hesaplanmış, elde edilebilir, gerçekçi programdır."

Bu haber 479 defa okunmuştur.


Yakakent Haber
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

SİYASET

 

Yakakent AK Belediyeciliğe Kavuştu

Yakakent AK Belediyeciliğe Kavuştu Yakakent Belediye Başkanlığı'na seçilen Hüseyin Kıyma, mazbatasını alarak bir önceki dönem belediye başkanı Bur...

YAKAKENT BELEDİYE BAŞKANI MAZBATASINI ALDI

YAKAKENT BELEDİYE BAŞKANI MAZBATASINI ALDI Yakakent Belediye Başkanlığını kazanan Hüseyin Kıyma, mazbatasını aldı.
İrfan ŞEN İrfan ŞEN
SON KAMELYA
Mustafa KAHYA Mustafa KAHYA
İLÇE VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS ÜYELERİNİN TESBİTİ
Fatih EREN Fatih EREN
Vicdanlara Sesleniyorum
Şaban SEZGİN Şaban SEZGİN
Hasılat Nasıl
Ahmet ANAPALI Ahmet ANAPALI
Bir Vatan Pazarlığı Lozan...
Ramazan ŞENSOY Ramazan ŞENSOY
Termik Santral Karşıtlarını Ziyaret
Gülizar BAYRAKER Gülizar BAYRAKER
SEVGİ VE ÇOCUK
ERCAN SEPETCİOĞLU ERCAN SEPETCİOĞLU
MENEMEN
Yunus ÖZDAMAR Yunus ÖZDAMAR
ÜMMETİN HİRA'SI CAMİLER, HZ. PEYGAMBER'İN VARİSİ İMAMLAR


Hurriyet Star
Sabah Milliyet
Vakit Zaman
Yeni Asya Turkiye
Posta Milli Gazete
Yakakent Haber

Önemli LinklerHAVA DURUMU

Yakakent Haber

Yayın İlkeleri
. Künye . RSS . Yazar Girişi . Yazarlık Başvurusu | Copyright © 2010 Yakakent Haber
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Değişim